top of page

טיול אופניים בטייוואן/

טיול האופניים שעשינו בטייוואן היה אחד השבועות הכי כיפיים, חווייתיים ומיוחדים שהיו לנו בכל המסע. לכל מי שקצת נהנה לדווש - טייוואן היא יעד קלאסי לפעילות הזו, עם תוואי מישורי יחסית, תשתיות טובות ונופים מרחיבי לב. ממליצה בחום!

on the road between Hualien and Taitung

01/

רקע

לא מעט אנשים מטיילים בטייוואן באופניים, בזכות זה שבחלקים רבים של האי התוואי טוב ומישורי יחסית, ובנוסף יש תשתיות מצוינות של שבילי אופניים. יש אמיצים במיוחד שמקיפים את כל האי ויש חובבנים כמונו שבוחרים קטע מסוים, במקרה שלנו (ושל עוד רבים אחרים כי זה קטע ממש טוב)- הדרך מהעיר חואליין (Hualien) לעיר טאידונג (Taitung). שיא הניסיון שלי הוא רכיבה בפארק הירקון ואם אני יכולתי לעשות את זה אז באמת שזה לא כל כך קשה. לנו הייתה חוויה ממש ממש טובה, אולי אפילו הימים הכי כיפיים שהיו לנו בטייוואן, ואני ממליצה בחום לכל מי שקצת נהנה מהפעילות הזו.

/02

האופניים

לקחנו אופני כביש מחנות של Giant שצמודה לתחנת הרכבת בחואליין, והחזרנו אותם לג'יאנט שסמוך לתחנת הרכבת בטאידונג (קצת מחוץ לעיר). המחיר: 1500 ד"ט לשלושה ימים, לאחר מכן 200 ד"ט לכל יום (לכל אופניים). לא צריך להגיד מראש לכמה זמן לוקחים, פשוט משלמים בהתחלה לשלושה ימים ואת היתרה כשמחזירים. האופניים מצוינים, נוחים מאוד, ומצוידים בכל מה שצריך, כולל תיקים לשים ציוד וכו'.

/03

תיקים וציוד

לקחנו ציוד הכרחי בתיקים של האופניים, ואת התיקים הגדולים שלנו עם כל השאר הציוד שלחנו מתחנת הרכבת של חואליין לתחנת רכבת בטאידונג. זו פרצדורה פשוטה מאוד.

המשלוח עלה 80 ד"ט לתיק והאחסון למשך 6 ימים עלה 180 ד"ט לשני תיקים גדולים.

/04

לינה לאורך הדרך

בשונה ממה שציפינו, הלינה בעיירות הקטנות הייתה די יקרה בגלל שאין כמעט אפשרויות לינה זולות כמו הוסטלים ודומיהם. אני ממליצה לבדוק מראש אופציות למקומות זולים (בבוקינג, גוגל מפס וכו') ואז להגיע אליהם ולשאול במקום- לרוב המחיר היה יותר זול מזה שהופיע באינטרנט.

/05

המסלול העקרוני

יש שני כבישים ראשיים בין שתי הערים- כביש 11 שנוסע על החוף (שהוא יותר הררי, ויש פחות אופציות של לינה/אוכל בדרך), וכביש 9 שנוסע ב-inland, דרך ה-East Rift Valley המהמם. בעיקרון אפשר גם לשלב בין שניהם אבל זה אומר לחצות רכס הרים – לנו זה היה נראה קשוח מאוד. בעיקרון מדובר במקטע של כ-180 ק"מ והרבה אנשים עושים את זה ב-3 ימים, אבל אנחנו רצינו לנצל את ההזדמנות לחקור את הקטע הזה של החוף המזרחי, להגיע לכלמיני נקודות יפות ששמענו עליהן וסתם ליהנות מהדרך היפהפיה, אז רכבנו ממש בנחת לאורך כ-250 ק"מ ב-6 ימים.

/06

המסלול שלנו

בגדול בגדול- רכבנו על כביש 9/193, כלומר רכיבה ב-inland, דרך העמק, ולא על החוף. הנוף שם "שטוח" יותר (כיאה לעמק), עם הרבה שטחים חקלאיים, שדות אננס ואורז, עיירות קטנות... בעיני זה נוף מרגיע במיוחד ומאוד מאוד אהבתי אותו.

בכל מקרה, ממש זרמנו עם המסלול וזגזגנו הרבה בין הכבישים הקטנים. השתדלנו להימנע מכביש 9 שהוא ראשי ועמוס במכוניות (אם כי יש בו מסלול אופניים מסודר והוא מאוד נוח לרכיבה), ובמקום זה לבחור בכבישים כמה שיותר קטנים שהולכים בתוך העמק, לאורך הנהר. בדקנו מראש אופציות למקומות שאפשר לעצור לאכול או לישון בהם אבל גם עם זה זרמנו במהלך היום בהתאם להספק ומצב העייפות. את הפירוט המפורט מאוד של המסלול שעשינו אפשר לקרוא בסיפור הדרך המלא, ועל החוויה הקסומה הזו ומה שהיא גרמה לי להרגיש אפשר לקרוא כאן.

on the road between Hualien and Taitung
on the road between Hualien and Taitung
on the road to Yuli
bottom of page