גאורגיה/

המסלול שלנו בגאורגיה:

לחצו על החצים כדי לעבור בין התחנות

טיפים נבחרים:

 

הטרק ממסטיה לאושגולי בחבל סוונטי הוא בהחלט לא סוד, אבל זה באמת אחלה טרק! עם נופים מהממים וכפרים מקסימים שישנים בהם בדרך, הוא קשה בול במידה כדי שזה יהיה מספק אך לא קורע. להלן הפרטים.

טרק מסטיה-אושגולי

IMG_1714.JPG

אודבנו הוא כפר מבודד, באמצע נוף ערבות שונה מאוד משאר גאורגיה, ובגדול אנשים עוברים בו בדרך למנזר מפורסם. אני התאהבתי בו ברגע הראשון ואכן נשארנו שם כמה ימים. תענוג לחובבי מקומות קסומים ונידחים.

אודבנו

IMG_3859.jpg

כידוע גאורגיה נהייתה יעד פופולרי מאוד והאמת היא שכשהגענו לשם ביולי היינו קצת בהלם מכמות התיירים. המזל הוא שהיא גדולה ויפה כולה, כך שהיה די קל "לברוח" אל מקומות שקטים יותר, גם בשיא העונה.

מחוץ לשביל החומוס

אני התוודעתי לראשונה לאוכל גאורגי בחצ'אפוריה בשוק מחנה יהודה, אבל רק כשהגעתי לגאורגיה הבנתי עד כמה חצ'אפורי הוא עולם ומלואו. להלן מדריך קצר לחובבי הבצקים - לסוגי החצ'אפורי הפופולריים ועוד מאפים מומלצים.

חצ'אפורי ושאר מאפים

חבל ראצ'ה שוכן מדרום-מזרח לסוונטי, ולמרות שהגאורגים די עפים עליו, הוא לא כל כך מוכר בקרב זרים. אז באמת קשה יותר להסתדר שם כתיירים, מצד שני זוכים בנופים ירוקים ויפים ובאווירה הרבה פחות תיירותית.

חבל ראצ'ה

IMG_0821.jpg

אני לא מבינה גדולה בתחום, אבל כן אוהבת לשתות יין. הטיול בגאורגיה מזמן הרבה הזדמנויות לשתות יין טוב וגם ללמוד על השיטות המקומיות להכנתו ובכלל, על האופן שבו היין מהווה חלק בלתי נפרד מהתרבות הגאורגית.

יין יין יין

 במהלך חודש וחצי בגאורגיה היינו כמה וכמה פעמים בטביליסי ובכל אחת מהן ישנו במקום אחר. אז כמובן שיש עוד אינספור אפשרויות - גם מבחינת רמת האירוח וגם מבחינת אזורי העיר, אבל אלו ההמלצות שלי מניסיוננו.

איפה לישון בטביליסי?

IMG_3997.jpg

היקב האורגני של באיה הוא פנינה אמיתית. הוא נמצא בכפר אובצ'ה (Obcha), לא רחוק מקוטאיסי, באזור כפרי וממש לא מתויר, והבונוס הוא שמעבר לסיור וטעימות, הם מארחים אנשים ללילה בבית המשפחה.

Baia's Wine

 
  • Facebook
  • Instagram

© 2019 by I want eyes always

כל הזכויות על כל התוכן הכתוב והמצולם המופיע באתר שמורות ל"אני רוצה תמיד עיניים"