גאורגיה/

* כל מה שנכתב כאן מבוסס על החוויות האישיות שלי וזה כנראה לא אומר המון על החוויות שהיו או שיהיו לכל אחד אחר. אני לא מדריכת טיולים ולא מתיימרת למסור כאן מידע מקצועי או לדעת מעבר למה שעשיתי בעצמי. ובכל זאת - צברתי הרבה מידע שיכול אולי להועיל לאחרים, או סתם לסקרן אותם ולעשות להם חשק. אז הנה זה כאן לרשותכם. תשתמשו בו בתבונה ותהנו! 

המסלול שלנו בגאורגיה:

לחצו על החצים כדי לעבור בין התחנות

טיפים נבחרים:

 

טרק מסטיה-אושגולי

הטרק ממסטיה לאושגולי בחבל סוונטי הוא בהחלט לא סוד, אבל זה באמת אחלה טרק! עם נופים מהממים וכפרים מקסימים שישנים בהם בדרך, הוא קשה בול במידה כדי שזה יהיה מספק אך לא קורע. להלן הפרטים.

אודבנו

אודבנו הוא כפר מבודד, באמצע נוף ערבות שונה מאוד משאר גאורגיה, ובגדול אנשים עוברים בו בדרך למנזר מפורסם. אני התאהבתי בו ברגע הראשון ואכן נשארנו שם כמה ימים. תענוג לחובבי מקומות קסומים ונידחים.

מחוץ לשביל החומוס

כידוע גאורגיה נהייתה יעד פופולרי מאוד והאמת היא שכשהגענו לשם ביולי היינו קצת בהלם מכמות התיירים. המזל הוא שהיא גדולה ויפה כולה, כך שהיה די קל "לברוח" אל מקומות שקטים יותר, גם בשיא העונה.

חצ'אפורי ושאר מאפים

אני התוודעתי לראשונה לאוכל גאורגי בחצ'אפוריה בשוק מחנה יהודה, אבל רק כשהגעתי לגאורגיה הבנתי עד כמה חצ'אפורי הוא עולם ומלואו. להלן מדריך קצר לחובבי הבצקים - לסוגי החצ'אפורי הפופולריים ועוד מאפים מומלצים.

חבל ראצ'ה

חבל ראצ'ה שוכן מדרום-מזרח לסוונטי, ולמרות שהגאורגים די עפים עליו, הוא לא כל כך מוכר בקרב זרים. אז באמת קשה יותר להסתדר שם כתיירים, מצד שני זוכים בנופים ירוקים ויפים ובאווירה הרבה פחות תיירותית.

יין יין יין

אני לא מבינה גדולה בתחום, אבל כן אוהבת לשתות יין. הטיול בגאורגיה מזמן הרבה הזדמנויות לשתות יין טוב וגם ללמוד על השיטות המקומיות להכנתו ובכלל, על האופן שבו היין מהווה חלק בלתי נפרד מהתרבות הגאורגית.

איפה לישון בטביליסי?

 במהלך חודש וחצי בגאורגיה היינו כמה וכמה פעמים בטביליסי ובכל אחת מהן ישנו במקום אחר. אז כמובן שיש עוד אינספור אפשרויות - גם מבחינת רמת האירוח וגם מבחינת אזורי העיר, אבל אלו ההמלצות שלי מניסיוננו.

Baia's Wine

היקב האורגני של באיה הוא פנינה אמיתית. הוא נמצא בכפר אובצ'ה (Obcha), לא רחוק מקוטאיסי, באזור כפרי וממש לא מתויר, והבונוס הוא שמעבר לסיור וטעימות, הם מארחים אנשים ללילה בבית המשפחה.

 
רוצים לקרוא עוד?
רוצים לראות עוד?