top of page

טבילות בחוף המזרחי של טייוואן/

בתור חובבי טבילות מושבעים, החוף המזרחי של טייוואן הרגיש לנו קצת כמו גן עדן שרק מחכה שנשחה בכולו, ועוד בלי הרבה אנשים לצידנו. בעיקרון האי כולו מלא במעיינות חמים או קרים, אגמים, מפלים וכמובן אוקיינוס ענק, אך מכיוון  שאנחנו בילינו את רוב זמננו בחוף המזרחי הטיפים הבאים יתמקדו באזור הנ"ל.

Jiamuzi bay, Dulan

01/

מפל יפהפה בגובה 50 מ' שנמצא ממש על הכביש שמוביל ל-Yushan National Park  ול-Walami Trail המפורסם. בעיקרון יש גדר, אבל אפשר לטפס מעליה בקלות ותוך כמה דקות הליכה לרחוץ בבריכה האדירה שתחת המפל. מים קרים ומלא שמש, סלעים להתפנן עליהם עם פיקניק קטן, וגם מסאז' מטורף לעורף ולגב לאמיצים שמתקרבים למפל (אני ממליצה כמובן).
מיקום: https://goo.gl/maps/X6Bm64XSG3A2

Nan'An Waterfall

/02

או בשמו המלא: Taroko Gorge's Wenshan Hot Springs.

כאמור, טייוואן מלאה במעיינות חמים, חלקם טבעיים וחלקם מוסדרים בתוך מלונות ומרחצאות. אז בתוך הפארק הלאומי טארוקו המפורסם יש מעיין חם (!!!) טבעי ומהמם (!!!), על גדות הנהר הקר שחוצה את הפארק. אפשר לטבול במערת-בריכה רותחת במיוחד, או בבריכות רדודות וחמות פחות שנמצאות ממש על הנחל ומהן יש גם אחלה נוף.

הגעה: מחניון Wenshan שבתוך הפארק (שנמצא כ-5 ק"מ אחרי התחנה האחרונה של האוטובוס הפנימי של טארוקו) חוצים את הגשר ויורדים בשביל החלקלק עד למעיינות, כ-10 דקות הליכה. חשוב: כשאנחנו היינו שם השביל היה סגור באופן לא רשמי בגלל סכנת מפולות סלעים, אבל זה לא הפריע להמון מטיילים לרדת לשם. עם זאת, שמעתי שמועה שלעיתים השביל נסגר באופן רשמי, אז זה משהו ששווה לבדוק במרכז המבקרים של הפארק או עם מטיילים אחרים לפני שנוסעים לשם.
מיקום: https://goo.gl/JhDmp0

 

Taroko's Wenshan

/03

עוד מעיינות חמים טבעיים שנמצאים כ-7 ק"מ מערבית לחלק הדרומי של Luye. זו בריכה קטנה וחמה של מי גופרית שנחפרה על ידי מקומיים (קצת כמו נביעות חמות שיש בערבה). היא נמצאת לצד נחל ממש רחב, אז היא נהרסת לסירוגין בגלל זרימות בנחל ואז נפתחת מחדש על ידי אנשים טובים, ולכן הגודל שלה וטמפרטורת המים משתנים כל הזמן. בכל אופן זה מקום מאוד מגניב, וכשאנחנו היינו היה די ריק, חוץ מכמה מקומיים מבוגרים נחמדים.
מיקום: https://goo.gl/GJYR1s

* שימו לב, יש עוד מקום בשם 'Hongye hot springs' באזור Ruisui - לא בהם מדובר.

Hongye Hot Springs

/04

כחצי שעה מהעיר חואליין יש סכר עם מפל מרשים שהרבה תיירים מגיעים לצלם, אבל זו לא האטרקציה האמיתית. מה ששווה לדעת זה שאם ממשיכים ללכת בשביל במעלה הנחל, יש מלא בריכות כיפיות עם מים צלולים, קרירים ומעולים שאפשר לרחוץ בהן. אנחנו היינו שם לגמרי לבד ביום מעונן.

הגעה: לוקחים אוטובוס מתחנת הרכבת של חואליין לעיירה Tongmen (כ-40 דק’) ומשם יש הליכה של כ-20 דק’ עד למפל- חוצים את הגשר של טונגמן לכיוון צפון, פונים שמאלה וממשיכים לאורך הנהר הרחב. בשלב מסוים מגיעים למנהרה חשוכה וקצרה שצריך לחצות, וכמה דקות אחריה רואים את המפל.
מיקום (המפל הגדול): https://goo.gl/maps/MM7wQC2EAc12

Emerald (Fei Cui) Valley

/05

נציג האוקיינוס הגדול. בגדול לא שחינו יותר מדי בחופי טייוואן המזרחיים שלמעשה נמצאים על ים הפיליפינים, שהוא משהו שלא שמעתי עליו מעולם אבל מסתבר שזה ים שולי במערב האוקיינוס השקט. בכל אופן, אני לא יודעת אם זה בגלל העונה או שככה זה תמיד, אבל אנחנו נתקלנו בעיקר בים סוער מאוד. עם זאת, במפרץ הנחמד הזה שנמצא כ-2 ק"מ דרומית לעיירת הגולשים דולאן (Dulan) הצלחנו לשחות קצת, ובכל מקרה הוא כל כך יפה ששווה גם סתם לשכב על החוף החולי ולהתפנן.

Jiamuzi Bay

/06

אני לא נוהגת להמליץ על מקומות שלא הייתי בהם בעצמי, אבל למעיינות האלו דווקא ניסינו להגיע אך ללא הצלחה (הכביש היה בשיפוצים) וזה נראה כל כך מהמם שאני אשמח אם מישהו אחר יצליח. מדובר במעיינות חמים שמוקפים בקירות סלע בצבע ירוק זוהר או איזה משהו משוגע כזה. הם נמצאים על כביש 20, כ-40 ק"מ מערבית לעיירה Chishang. ההגעה אליהם מצריכה הליכה של שעה בערך בשביל תלול עם חבלים שקבועים שם לטובת המטיילים, וככל הידוע לי די הרבה אנשים מגיעים למקום ואף עושים קמפינג. בתמונות זה נראה חלומי, אז אם מישהו מגיע לשם הלוואי שיספר לי.
מיקום ופירוט מסלול ההליכה: https://goo.gl/uwYq5n

Lisong Hot Springs

/07

את כל (או לפחות כמעט את כל) מקורות המים הנהדרים של האי, ולא רק בחוף המזרחי, אפשר למצוא באתר המצוין Follow Xiaofei, שהמפות המעולות שלו גם משמשות להצגת חלק מהמיקומים של המקומות שציינתי.

מידע שימושי

nan-an waterfall in taiwan
fei cui (emerald) valley near Hualien
natural hot springs in Taroko national park
bottom of page